Verslag Stuurgroep Water 31 oktober 2018

De Stuurgroep Water is blij met hoe de nieuwe organisatie rond de Delta-aanpak waterkwaliteit eruitziet. Gerard Doornbos wordt de voorzitter van deze Delta-aanpak. Op verzoek van de Stuurgroep Water wordt de Delta-aanpak ingedeeld rond drie tafels: landbouwemissies, medicijnresten en nieuwe stoffen en een algemene tafel waarin diverse onderwerpen aan bod komen zoals communicatie en de te gebruiken instrumentatie.
Schadelijke stoffen
Binnen de Delta-aanpak wordt gewerkt aan een subsidieregeling voor de waterzuiveringen om medicijnresten uit het water te filteren. Ingrid ter Woorst, bestuurslid van de Unie van Waterschappen, geeft daarbij aan dat verder gekeken moet worden dan alleen naar medicijnresten. De aanpassing van de waterzuiveringen zou direct gecombineerd moeten worden met aanpassingen om meerdere schadelijke stoffen uit het water te filteren, zoals gewasbeschermingsmiddelen en nieuwe chemische stoffen.
Bestuursakkoord klimaatadaptatie
Op 20 november wordt volgens de planning het Bestuursakkoord klimaatadaptatie ondertekend. De waterschappen hebben dit akkoord al laten goedkeuren binnen de ledenvergadering. IPO en VNG zijn hiermee bezig en het akkoord wordt ook nog in de Ministerraad besproken. De Stuurgroep Water vindt het hierbij belangrijk dat alle partijen concrete maatregelen nemen om schade door klimaatverandering te voorkomen.
Overige onderwerpen
Tijdens de Stuurgroep Water bood Hans Oosters, voorzitter van de Unie van Waterschappen, het eerste exemplaar van Het Waterschapspeil 2018 aan minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Water aan. Hierin staan de resultaten van de waterschappen van 2015 tot 2017. Ook besprak de stuurgroep de aanvullende afspraken voor het Bestuursakkoord Water.