
Muskus- en beverratten
De waterschappen bestrijden muskus- en beverratten om de veiligheid van waterkeringen te waarborgen. Ook wordt zo schade aan oevers voorkomen. De Unie van Waterschappen streeft naar een zo effectief mogelijke bestrijding. Het is belangrijk dat de manier waarop dit gebeurt ethisch aanvaardbaar is. Er wordt gestreefd naar zo min mogelijk dierenleed.
De doelstelling van de waterschappen voor de muskusrat is ‘terugdringen tot de landsgrens’ en die situatievervolgens te consolideren (tegenhouden aan de landsgrens om herkolonisatie van het binnenland te voorkomen).
Voor de beverrat is terugdringen tot de landsgrens al gerealiseerd. Hier is de doelstelling: ‘tegenhouden aan de landsgrens om herkolonisatie van het binnenland te voorkomen’. De waterschappen doen ervaring op met meer diervriendelijke vangmethoden. Ook wordt geïnvesteerd in de verdere professionalisering door opleidingen, een uniforme vangstregistratie en wordt onderlinge samenwerking en kennisuitwisseling gestimuleerd.
De Unie van Waterschappen bekijkt of landelijke en Europese beleidsontwikkelingen van invloed zijn op het thema muskus- en beverratten en probeert deze waar nodig te beïnvloeden.
Zie muskusrattenbestrijding.nl voor achtergronddocumenten en relevante onderzoeken.