Opbrengst Making Waves: twee winnaars en concrete deals

Zo beloofde Kofi Annan, voormalig secretaris-generaal van de Verenigde Naties Kofi, het initiatief Village Pump in contact te brengen met de vluchtelingenorganisatie van de VN. Annan acht het idee van deze pomp zeer geschikt voor gebruik in vluchtelingenkampen. En de vice-president van DSM gaf aan graag in zee te willen met DutchaWEARness, een bedrijf dat voor 100 procent recyclebare kledingstukken ontwerpt en produceert.
Naast Annan spraken minister Melanie Schultz van Haegen van Infrastructuur en Milieu en Tom Middendorp, Commandant der Strijdkrachten.
Juryprijs: Micreos
Op Making Waves is een jury- en publieksprijs uitgereikt. Micreos, een bedrijf dat een gelijknamig alternatief voor antibiotica produceert, ging aan de haal met de prijs van de jury. De jury prees het initiatief om de simpele toepasbaarheid ervan. Als kersverse Making Waves-winnaar gaat Micreos ook door naar de halve finale van Ideas from Europe, een innovatiewedstrijd die in november in Estland plaatsvindt
Publieksprijs: Rain(a)way
Het in grote getale aanwezige publiek koos met vrijwel een kwart van de stemmen voor Rain(a)way, een mede door de waterschappen ontwikkelde innovatie. Rain(a)way is regenwaterbestendige designbestrating die wateroverlast in de bebouwde kom voorkomt.
Energie en grondstoffen
Tijdens Making Waves was er ook aandacht voor verschillende innovatieve technologieën die worden ontwikkeld en gebruikt door de Energie- en Grondstoffenfabriek van de waterschappen. Bijvoorbeeld het terugwinnen van voedingsstoffen uit afvalwater en het terugwinnen van grondstoffen voor bioplastics uit zuiveringsslib.
Brede samenwerking
Making Waves is een initiatief van het ministerie van Infrastructuur en Milieu en wordt mede mogelijk gemaakt door het ministerie van Economische Zaken, VPDelta, de Topsector Water, de Unie van Waterschappen, het hoogheemraadschap van Delfland, het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, waterschap Rivierenland, De Nieuwe Afsluitdijk, AT Osborne, Synergos Communicatie, NLIngenieurs en Rijkswaterstaat.