Online leeromgeving voor nieuwe waterschapsbestuurders

Vanwege de afgelopen waterschapsverkiezingen komen er nieuwe waterschapsbestuurders. In korte tijd moeten zij alles leren over hoe het waterschap werkt en over complexe, actuele dossiers zoals de Omgevingswet en financiën. Dat doen ze via de online leeromgeving. Ook voor de nieuwe Provinciale Statenleden is een e-learningmodule ontwikkeld.
Rogier van der Sande, voorzitter Unie van Waterschappen: “Voor bestuursleden van Waterschappen is het van belang om goed op de hoogte te zijn en te blijven van nieuwe ontwikkelingen, nieuwe wetgeving en wat dat betekent voor het waterschap. Op deze manier zijn ze nog meer voorbereid om hun rol goed uit te voeren.”
Kajsa Ollongren, minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties: “Een goed initiatief. Zo komen ook nieuwe waterschapsbestuurders en Statenleden beslagen ten ijs. Ze spelen een belangrijke rol in dit tijdperk van de energietransitie tot de krappe woningmarkt. Snel op vlieghoogte komen, is belangrijk. Met dit platform kun je bijleren wanneer het jou zelf uitkomt.”
De leeromgeving voor bestuursleden is ontwikkeld in opdracht van de Unie van Waterschappen, de Vereniging van Griffiers en het ministerie van Binnenlandse Zaken, en in samenwerking met het IPO.
Werkt de site niet goed?
Heeft u proberen in te loggen in de e-learningmodule en lukte het niet? Vanwege een paar technische problemen werkt de leeromgeving in bepaalde browsers nog niet optimaal. Er wordt hard gewerkt om dit op te lossen, zodat de leeromgeving snel weer te bezoeken is.
Ga naar leeromgeving.uvw.nl