Kwaliteit bioplastic uit afvalwater bewezen

Het PHA-bioplastic kan voor veel producten worden gebruikt. Ondernemers hebben het plastic inmiddels succesvol verwerkt in festivalmuntjes, plectrums, kratjes voor waterplanten en ‘loodvrij’ vislood.
Productie opvoeren
In het proefproject werd per week 1 kilo aan plastic geproduceerd in de rioolwaterzuivering in Bath van waterschap Brabantse Delta. Omdat de kosten per kilo nu nog te hoog zijn voor commerciële bedrijven moet deze hoeveelheid, met behulp van investeerders, omhoog naar 100.000 kilo per week.
Samenwerking
Het proefproject is een gezamenlijk initiatief van de waterschappen Brabantse Delta, De Dommel, Scheldestromen en Wetterskip Fryslân, Slibverwerking Noord-Brabant, STOWA, Veolia en KNN.
Energie- en Grondstoffenfabriek
De waterschappen beschouwen afvalwater niet langer alleen als een te zuiveren en te verwerken afvalproduct, maar ook als een bron van duurzame energie, grondstoffen en schoon water. Dit past in de maatschappelijke transitie naar een circulaire economie. De waterschappen werken hieraan in de netwerkorganisatie Energie- en Grondstoffenfabriek.