Hans Oosters ontvangt Uniepenning

Dit als blijk van waardering voor zijn 13 jaar inzet als dijkgraaf van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, en de 3 jaar voorzitterschap van de Unie van Waterschappen.
Eén overheid
Hans Oosters heeft in zijn tijd als voorzitter de samenwerking met medeoverheden verbeterd, maar ook de samenwerking opgezocht met het bedrijfsleven en de burger. De interbestuurlijke afspraken die mede dankzij zijn inzet tot stand zijn gekomen, hebben een sterke basis gelegd voor het verduurzamen van Nederland en het meer en meer optreden als één overheid.
Klimaatman
Rogier van der Sande, voorzitter Unie van Waterschappen: “Boven alles zal Hans Oosters als dijkgraaf en Unievoorzitter worden herinnerd als de Klimaatman. Met zijn gevierde uitspraak om als waterschappen de veranderende omstandigheden een stap voor te moeten blijven, heeft hij versnelde klimaataanpak aangeslingerd met als één van de mijlpalen het Bestuursakkoord Klimaatadaptatie.”
Hans Oosters is sinds 1 februari 2019 commissaris van de Koning in de provincie Utrecht.