Unie van Waterschappen
  • Home
  • Nieuws
  • Thema’s
  • Over de Unie
  • Agenda
  • Contact
  • Nieuws
  • Ledenbrieven
  • Thema’s
  • Contact
  • Agenda
  • Over de Unie

  • Nieuws
  • Ledenbrieven
  • Nieuwsbrieven
 
 
Terug naar overzicht

Droogte: aanvoer grote rivieren daalt, beregeningsverboden hoge gronden

Waterpeilstok
26 juni 2018

In mei en juni is er weinig regen gevallen. Daardoor is er sprake van droogte. Door het aanhoudende mooi weer daalt de wateraanvoer vanuit de grote rivieren. In hoge gebieden – zoals in het zuiden, oosten en Zeeuws-Vlaanderen – houden de waterschappen waar mogelijk water vast. Ook gelden daar op sommige plaatsen beregeningsverboden.

Rijkswaterstaat en de waterschappen houden de situatie goed in de gaten en nemen zo nodig extra maatregelen.

In gebieden waar geen water kan worden aangevoerd, is de droogte vooral voor de landbouw merkbaar. Hier moeten beregeningsverboden voorkomen dat de ecosystemen van de beken uitdrogen.

Zoetwatervoorraad IJsselmeer

Rijkswaterstaat zorgt voor een ruime zoetwatervoorraad in het IJsselmeer en voorkomt dat het Volkerak-Zoommeer niet verzilt. Hierdoor kan de komende periode genoeg water worden geleverd aan de regio’s die daar in de buurt liggen.

Droogtemonitoren 2018

 

Meer over:

  • Droogtebericht

Gerelateerd nieuws

16 januari 2019

Waterschappen uiten zorgen over grondwaterstanden

Lees bericht

13 december 2018

Waterstanden stijgen, maar droogtesituatie nog lang niet hersteld

Lees bericht

16 oktober 2018

Herstel na droogte gaat lang duren

Lees bericht

  • Vacatures
  • SharePoint
  • Pers
  • Privacyverklaring
  • Voorwaarden
  • Colofon

Bezoekadres

Koningskade 40
2596 AA Den Haag
Nederland

Postadres

Postbus 93218
2509 AE Den Haag
Nederland

 


Zoeken